poniedziałek, 9 października 2017

Dymisja prezesa Idea bank oraz powrót 200 zł do fly.pl za lokatę na 4% w Idea bank


Jak było do przewidzenia długo nie nacieszyliśmy się lokatą na 2.85%, chociaż była dostępna przez dobrych kilka dni. Na podobną taką akcję trzeba będzie długo poczekać, bo od dziś niebiescy ruszają na łowy po nowych.

O dziwo znów wraca oferta z lokatą na 4% z pokaźnym bonusem na 200 zł do fly.pl. Już sama lokata jest godna uwagi, jest to bowiem najlepiej oprocentowany depozyt na rynku. A mimo to bank dodaje dużo więcej na dodatkowym bonusie.

W piątek rezygnuje prezes, dziś mamy taką lokatę

Niestety nie jest to oferta dla większości z czytelników, bo dla banku największą wartość stanowi nowy klient. Najlepiej taki, co nie zna się zbytnio na finansach, skusi się na przynętę i zostanie na dłużej dając się przy tym golić.

Tutaj założysz lokatę na 4% z bonusem na 200 zł do fly.pl

Jeśli jest wśród czytelników jakiś nowicjusz, który ma możliwość skorzystania z tej niewątpliwej okazji przypomnę co oznacza słowo DO widoczne na powyższej reklamie. Mamy tutaj do wyboru trzy warianty lokaty z możliwością ulokowania do 10.000 zł:
 • 4,00% na 2 miesiące
 • 3,50% na 3 miesiące 
 • 3,00%na 1 miesiąc
Według regulaminu nie jest to akcja która zniknie szybko z rynku. Bank informuje, że lokata z pokaźnym bonusem będzie aktywna aż do końca roku.  Sam bon do fly.pl będzie zaś aktywny do 30 czerwca 2018 przyda się więc na przyszłoroczne wakacje. 

Ale Idea bank znany jest z kapryśności i nigdy nie wiadomo czy oferta nie zmieni się tutaj z dnia na dzień. Potwierdzają to zresztą działania samego zarządu. W piątek dostaliśmy dość zaskakującą informację, że prezes Idea bank Augustyniak zrezygnował ze swojej funkcji i to bez podania przyczyny. Nie był zresztą w tym sam, bowiem zrezygnował także członek zarządu Fajbusiewicz.

Już następnego dnia roboczego czyli dziś wprowadzono tę promocję dla wybranych. Coś mam wrażenie, że może tutaj nie być już tak różowo jak było dotąd. Potwierdzają to plany obniżek stawek na kontach od grudnia o czym pisałem w ubiegły czwartek

Czas pokaże czy nowy zarząd będzie kontynuować fajne lokaty dla każdego, a nie tylko dla wybranych, wprowadzane zwykle pod koniec każdego miesiąca czy też skupi się na wprowadzaniu kolejnych ograniczeń...

Regulamin promocji fly happy z Idea bank

12 komentarzy:

 1. IB zbiera kase jak im brakuje, stad co ma do tego prezes. Jak maja sporo depozytow, to nie beda zbierac. Dotychczasowa praktyka pozazuje, ze jak nadchodzi okres zapadalnosci promocyjnych lokat, to sporo kasy odplywa i ratuja sie atrakcyjna oferta. Przelom 10/11 zapadna 1-miesieczne, a na koniec l1 - lokaty z promocji 3-m na 2,6%. W tych okolicach mozna oczekiwac czegos atrakcyjnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zmienił się prezes w WBK, to oferta drastycznie się pogorszyła. Oby scenariusz się nie powtórzył w przypadku IB.

   Usuń
  2. Ja nie odczułem pogorszenia oferty WBK. Może zależy to od zakresu korzystania z usług. Tutaj mam łącznie 10 rachunków 1|2|3 na których deponuję ok. 30 000 zł na 3% rocznie i to mi wystarcza z ich oferty. Karty debetowe można mieć bez kosztów w innych bankach. A najlepiej kredytówkę.

   Usuń
  3. Przykładowo jako bloger dostałem od razu informację, że po zmianie prezesa w WBK bank całkowicie wycofuje się z udziału w jakichkolwiek działaniach związanych z akcjami specjalnymi, a przecież do niedawna był to jeden z najbardziej aktywnych banków w zewnętrznych promocjach.
   Inna sprawa to wycofanie dobrych ofert. Konto 123 jest pozostałością po dawnym dobrym banku i z końcem miesiąca zniknie z oferty. Pozostanie tylko daremne konto układanka...
   Owszem konto 123 warto mieć, sam mam ponad 45k na 3%. Ale nie mówimy o tym co jest, ale co się zmieniło, a tego jest aż nadto i wszystko niestety na mniej korzystne.

   Usuń
 2. Wczoraj dostałem sms, rzekomo z IB:
  "Witam serdecznie, Idea Bank wprowazil do oferty 2 letnie rozwiązanie ze STALYM wysokim oprocentowaniem 6% w skali roku. Zapisy trwaja do srody. Minimalna kwota wejsciowa: 50 000 zł. W razie zainteresowania i ewentusalnych pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, MN (skrót imienia i nazwiska do inicjałów mój), Idea Bank."
  Czy ktoś z was już to może sprawdzał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie dostałem, ale wygląda na kolejną strukturę.

   Usuń
  2. Nie łudzę się, że może to być coś innego niż struktura :)

   Usuń
 3. Na szczęście "na przetrwanie" jest do dyspozycji KO w Getinie (2,7%).

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-przedstawi-nowa-strategie-7548878.html
  Bardziej jak sam artykuł zaciekawiły mnie komentarze pod nim ;) Ciekaw jestem czy to prawda??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie widzę tylko jeden komentarz.
   Już widzę pogorszenie oferty IB co już jest działaniem nowego prezesa.
   Bank od wczoraj rozsyła linki do beznadziejnej lokaty jesiennej przeznaczonej dla nowych. Stawka oczywiście nie zasługuje na komentarz.
   Szkoda gadać, więc będzie na ten temat osobnego artykułu...

   Usuń
 5. https://ekonto.zgarnijpremie.pl/ostatni dzwonek do wypełnienia danych maila dostałem 5 grudnia i dziś wypełniłem dane do przelewu.Polcan przypomnij wszystkim bo dziś ostatni dzień do wypełnienia danych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takich akcjach nawet po terminie można się zgłaszać. Będzie to tryb reklamacyjny, ale też zadziała.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...