środa, 25 października 2017

200 zł do Rossmana za jeden przelew w promocji Coraz bliżej święta za konto w Nest z lokatami na 2,70%


Cóż to był za szalony dzień. Wczoraj mieliśmy istną partię pokera w której trzech graczy wyciągało swoje asy lokatowe co jeden to lepszy. Najpierw Nest przebił neo, skontrował Idea bank a pod koniec dnia ostatnie słowo należało znów do neo.

Ale w walce na lokaty to ten pierwszy pokazał największe działo: 200 zł do Rossmana za otwarcie całkowicie darmowego konta. Ani neo, ani Idea nigdy dotąd nie przyznawało żadnej premii za otwarcie konta, więc to Nest można uznać za zwycięzcę partii, a my właśnie tutaj możemy zgarnąć największą pulę:)
Nowa akcja Nesta nosi wymowną nazwę Coraz bliżej święta. Bank sugeruje, że w nagrodę za otwarcie konta będzie można zgarnąć bon do Rossmana, gdzie zdążymy kupić prezenty dla najbliższych na święta.

Kto może z tego skorzystać. Kolejny raz muszę pochwalić bank, który do tej pory stosował aliorowską taktykę odstrzały wszystkich co kiedykolwiek mieli jakikolwiek kontakt z bankiem. Nest zerwał z tym bezsensownym podejściem i podał karencję: wynosi ona 24 miesiące. Innymi słowy jak ktoś nie miał tu konta od dwóch lat to może wrócić.

Tutaj zarejestrujesz się w akcji z bonem 200 zł do Rossmana za Nest konto

Rejestracji można dokonywać teoretycznie do 17 listopada 2017, ale podkreślę tutaj słowo teoretycznie. Nest przeznaczył zaledwie 1000 promocyjnych wniosków, a te jak dotąd zawsze kończą się grubo przed czasem i zapewne tak samo będzie teraz. Wszak Rossman jest wszędobylski niczym Biedronka i o fajny prezent tam nietrudno.


Co trzeba zrobić by zgarnąć dwie stówki?

No tutaj bank wypalił z grubej rury wymaga bowiem niczym krwiożerczy Alior... wpływu wynagrodzenia. To jeden z najbardziej rygorystycznych warunków, ale jest do zaakceptowania. Dlaczego? Bo to warunek raczej rodem z Credit Agricole niż melonika.

Innymi słowy nie trzeba wiązać się z bankiem na wieki wieków. Można niczym w CA przelać wynagrodzenie, zgarnąć premię i bye bye. Pensja zostaje uwolniona i można zgłosić ją do innego banku po kolejnego bonusa.

A wynieść się można bardzo szybko. Bank stawia warunek by konta nie zamykać co najmniej do... 15 grudnia 2017. Wniosek z tego prosty - wystarczy tylko jeden przelew z tytułu wynagrodzenia. Kolejny raz zatem Nest bije rekordy pod względem minimum wymagań dla maksimum korzyści.


Warunek jest jeden: wpływ wynagrodzenia musi być minimum w kwocie 2000 zł i powinien od dotrzeć w terminie do 8 grudnia 2017. Więc jak ktoś dostaje wypłatę 10 danego miesiąca, musi zadbać by odbyło się to w listopadzie, bo w grudniu będzie już za późno.

Tutaj zarejestrujesz się w akcji z bonem 200 zł do Rossmana za Nest konto

Swoją drogą warto przypomnieć to o czym piałem wczoraj we wpisie o promocyjnych lokatach. Przelewanie wynagrodzenia do Nest ma inną korzyść, nie trzeba martwić się o nowe środki na promocyjnych lokatach. Kto przelewa tu swoją pensję może liczyć na  lokaty lojalne. Na dziś dają one 2,70% w terminach opisanych we wczorajszym wpisie.

Kartę podarunkową do Rossmana dostaniemy szybko bo już 15 grudnia 2017. Musi być szybko skoro promocja nosi nazwę Coraz bliżej święta, wszak do świąt pozostanie tylko tydzień z hakiem. Ale to dość czasu by obdarować bliskich lub wykorzystać premię według własnej woli.

Regulamin promocji Nest banku Coraz bliżej święta z 200 zł do Rossmana

19 komentarzy:

 1. Pytanie o mBank, kiedy wyplacaja premie z poprzedniego miesiaca (zwrot 4% za zakupy)? Mam nadzieje, ze nie bedzie to bank z mojej czarnej listy tak jak BGZ, ze kazda premia byla "okupiona" reklamacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. A neogangi 2,9% dla nowych klientów, i 2,5% dla nowych środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O 2,5% pisałem w poniedziałek. 2,9% jest niedostępne dla nas, bo to tylko dla nowych.

   Usuń
 3. No i jest zmiana w BGŻ - 2.7/3mc do 100 tys. Też dla nowych, ale nie chce mi się sprawdzać kto dla nich obecnie jest 'nowym'. Chyba rok karencji zwykle dawali

  OdpowiedzUsuń
 4. 200 złotych od Nest Banku za wpłatę wynagrodzenia i oczywiście trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.200 złotych to stanowczo za mało za spełnienie takich warunków,przynajmniej dla mnie.Ja za tę kwotę nie dam się kupić.Poza tym te 200 złotych trzeba wydać w drogeriach Rossmanna.Lokata NA NOWE ŚRODKI oprocentowana na 2.70% niezła,ale za długa,bo najkrótsza jest na 6 miesięcy.Konto wymagane,więc oferta Idea Banku na 2,75% też z kontem,ale na 1 lub 3 miesiąc,lepsza.Oprocentowania w Neo Banku na 2,90% to jednorazowa inwestycja tylko dla nowych klientów,więc też nie można jej porównywać z Lokatą SKARBONKA PLUS.Coś nie chce mi się wierzyć,żeby Idea Bank zaoferował lepszy procent niż te 2,75%,no chyba,że na krótki(1-2 miesięcy)lub długi(co najmniej 6 miesięcy)okres,ale mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem warto zarabiać nie tylko na cashbacku czy lokatach i kontach. Dobrze do tego dołożyć premie za przekazywanie swojej pensji, a mało kto z tego korzysta.
   Propozycja Nesta jest jedną z takich możliwości i to w dodatku taką, z której szybko można się uwolnić i polować na nowe okazje.

   Usuń
 5. Żeby założyć energoLokatę 3M dla nowych klientów w Neo Banku,oprocentowaną w wysokości 2,90%,na 3 miesiące,trzeba podpisać wszystkie zgody marketingowe.Bardzo się dziwię,że Polacy tak małą wagę przywiązują do własnych danych osobowych i decydują się korzystać z usług banku,kóry stawia im takie warunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś bez zgody marketingowej to kupisz jedynie bułki w Biedronce. Nie kupowałem jeszcze żadnej usługi w promocji - zwłaszcza przez net - gdzie nie musiałbym wyrażać zgody marketingowej. I nigdy tez nie miałem z tym żadnych problemów. Raz tylko telefon z Getin, neobank, kilka sms z Virgin i to wszystko. Spamu na skrzynkę pocztową nie liczę bo to nie problem. O wiele bardziej obawiam się kserowania dowodów osobistych przy zawieraniu umów i dostarczanie ich przez kuriera. To jest duży problem w kotekście bezprawnego ich wykorzystania. Z drugiej strony te dane są wszędzie dostępne dla osób postronnych. W geodezji, wydziałach ewidencji gruntow, ksiąg wieczystych, notariatach, spółdzielniach mieszkaniowych i tak dalej i tak dalej... Generalnie na potrzeby umów bankowych powinno się mieć inny wzór podpisu niż ten który stawiamy na jakichkolwiek innych dokumentach.
   natomiast zgody marketingowe ... W sumie to sam nie wiem czym to grozi? Zaczną mi nasyłać komiwojażerów że żelazkami, lokówkami i płynem na porost włosów czy jak?

   Usuń
  2. Co do kserowania dowodu. Dziś był kurier z dokumentami z Getin. Poprosił o dowód, ale o dziwo nawet go nie wziął do ręki. Poprosił mnie tylko o odczytanie kilku danych z dowodu, które porównał z tym co miał na kartce, którą następnie włożył do koperty i przy mnie zakleił.
   Jak widać nawet w tej kwestii się duuużo zmieniło. Nie widział danych przedtem ani nie widział danych potem. Nie musiałem też dołączać żadnego skanu czy ksera dowodu. Dużo lepiej niż kiedykolwiek dotąd:)

   Usuń
  3. Cóż... Równie dobrze złodziej twoich danych mógł w ten sposób otworzyć konto na ciebie. TO co opisałeś to raczej przykład na to jak beznadziejny jest system weryfikacji danych przy tego typu operacjach dokonywanych zdalnie.
   Powinieneś raczej powiadomić bank i firmę kurierską bo coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca. Zawsze kurier powinien dostać dowód do ręki choc i tak kurier ni jest w stanie dokonywać dokładnej weryfikacji dowodu. Natomiast kserowanie dowodu już jest chyba jakoś prawnie zabronione. W każdym bądź razie klient nie ma już obowiązku podawania ksera do wglądu co nie zmienia faktu że wiele banków jeszcze taki obowiązek stosuje. Tak samo niebezpieczne przy spełnieniu kilku warunków jest zakładanie konta przelewem weryfikacyjnym (neobank) ale to temat na dłuższą pogawędkę.
   Kończąc to jakby do mnie przyjechał taki kurier to byłby to ostatni raz kiedy coś takiego robi bo równie dobrze ktoś mógłby mieć dane z aktu notarialnego i bez posiadania dowodu mogłby komuś otworzyć konto a co dalej to strach pomyśleć. Były już przypadki takich otwarć kont przez niechlujnych lub skorumpowanych kurierów, pań w okienkach itp. Potem ludzie mieli kredyty o których nic nie wiedzieli.

   Usuń
  4. Wlasnie w przypadku bankow obowiazujace przepisy prawa pozwalaja na kserowanie lub skanowanie dowodow osobistych. W tej sprawie wypowiadal sie nawet GIODO, takze potwierdzajac, ze banki maja do tego prawo.

   Usuń
  5. Dziwne... Samcik pisał 2 mc temu że to się zmieniło. Posprawdzam jak będę miał chwilkę czasu. Konkluzja była taka że nie musimy pozwalać na kserowanie dowodu

   Usuń
  6. BZWBK kiedyz pozwalal na odmowe wykonania kserokopii, a ostatnio gdy zakladalem konta 123, pokazali mi opinie ich dzialu prawnego w ktorej powoluja sie na konkretne przepisy ze od MUSZA (maja prawo) wykonac kserokopie. Gdyby bylo inaczej, to tym bardziej nie szli by w te strone, skoro dotychczas nie kserowali.

   A teraz trochę przepisów:
   Artykuł 112b ustawy – Prawo bankowe (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 128 ze zm.) stanowi, że banki mogą przetwarzać dla celów prowadzonej działalności bankowej informacje zawarte w dokumentach tożsamości osób fizycznych.

   i dopisek:

   Bank w odróżnieniu od wypożyczalni samochodów czy hoteli, które niekiedy kserują dowody osobiste, jest instytucją zaufania publicznego, która zgodnie z prawem bankowym i ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy jest obowiązana nie tylko do weryfikowania danych z dokumentów tożsamości, lecz także do udokumentowania tego procesu – tłumaczy. W efekcie każdy skopiowany dokument objęty jest tajemnicą bankową, której złamanie może grozić nawet odpowiedzialnością karną.

   GIODO przyznaje, że NSA uznał, iż gromadzenie danych poprzez wykonanie kopii dokumentu zawierającego dane osobowe jest kwestią techniczną (co oznacza, że technika utrwalenia danych jest bez znaczenia).

   Usuń
  7. Powiem więcej: ostatnio wymieniłem dowód na nowy. Byłem w WBK zgłosić nowe rachunki do zwrotu na 123, ale zostałem poproszony o nowy dowód.
   Nowy plastik najpierw skserowano, a dopiero potem babka przeszła do obsługi bieżącej.

   Usuń
  8. No dobrze. Tylko problem taki ze kurier nie jest pracownikiem banku. Pytanie - czy firmy kurierskie mają rzeczywiscie umocowanie prawne do pobierania takich dokumentów?

   Usuń
 6. Macie rację, co do wyroku NSA, ale jest on sprzed lat. W GIODO trwają prace nad propozycją legislacyjną dot. wprowadzenia zakazu kopiowania dowodów tożsamości (zakaz kierowania i skanowania) przez wszystkich przedsiębiorców, w tym banki.. GIODO tłumaczy, że dowód jest od legitymowania się w danym miejscu i czasie, a nie jako dokument do kopiowania.

  OdpowiedzUsuń
 7. IB Tylko Teraz 3 procent na 1 i 3 m

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz może ile czasu bank daje na wpłatę kasy na konto-lokatę? Chodzi o to ze mi w neobanku kończy się dopiero 9 listopada i podejrzewam że te 3% TYlko Teraz nie powisi długo wiec moze zdążyłbym założyć taką na 3% wcześniej tylko nie wiem ile czasu dają na przelanie pieniędzy?

   Usuń
  2. echh... już znalazłem w regulaminie - wniosek ważny jest 2 dni więc dopiero w okolicy 7-8 listopada mógłbym zakładać a do tej pory na pewno wycofają

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...