wtorek, 17 października 2017

Nowe konto Proste Zasady z lokatą na 3% oraz KO na 2,70% w Getin


Omówione ostatnio atrakcyjnych oferty kont mają jedną wadę: są dla nielicznych, bo są to kolejne edycje kont z premią, które mają wymaające definicje nowego klienta. Większość czytelników szuka jednak czegoś nowego, co byłoby godne uwagi i dostępne dla wszystkich.

Nowe propozycje WBK czy Aliora też są do niczego, banki te co prawda pozwalają na ułożenie sobie konta wedle swojej woli, ale efekt końcowy jest kiepski. Inaczej jest z najnowszą propozycją Getinu, którego konto warto dołączyć do swojej kolekcji wisienkowca.

Konto na krótką metę lepsze od 360 stopni

Nowe konto ma zastąpić Getin Up, do którego jakoś nie mogłem się przekonać. Wyświetlacz na karcie bankomatowej miał być innowacyjny, pozostał jednak raczej dziwactwem. Wszak saldo lepiej sprawdzić w bankowości mobilnej. Dla nas liczy się przede wszystkim lepsza oferta, a ta od dłuższego czasu była zdecydowanie gorsza od Idea bank.

Teraz to się jednak zmienia, bo Idea bank już planuje znaczne pogorszenie oferty, o czym pisałem w artykule Dni kont w Idea bank są już policzone. Co prawda stawki gwarantowane są do 15 grudnia, ale warto pamiętać, że konto w Getin z 2,70% można zakładać do 15 listopada, więc warto wcześniej zaklepać sobie możliwość skorzystania z nieprzeciętnej oferty.

Tutaj założysz konto Proste Zasady z KO na 2,70% oraz lokatą na 3%

Konto Proste Zasady ma bardzo dobrze dobraną nazwę, gdyż Zasady darmowości konta są faktycznie najprostsze z możliwych. Okazuje się bowiem, że wystarczy tylko jedna płatność kartą czyli to co znamy z Millennium, by wszystko było za darmo. Prościej się nie da.

Prościej się nie da:)
W zamian otrzymujemy konto którego prowadzenie jest darmowe, podobnie jest z wszystkimi bankomatami w kraju. Brak płatności kartą skutkować może opłatą w wysokości 8 zł, jednak każdy z Was może stosować moją metodę płatności: pierwsza płatność w miesiącu to płatność kartą, która potem idzie w odstawkę na cały miesiąc.

Najlepszy bonus do konta:)

Co dostajemy w zamian za założenie darmowego konta? Dostajemy przede wszystkim konto oszczędnościowe z 2,70% ze stawką gwarantowaną przez 4 miesiące i to do kwoty 200.000 zł. A to więcej aniżeli mamy w Millennium z 2,50% czy w Deutsche bank z 2,55%.Jakby tego było mało, Getin obok lepszego konta oszczędnościowego oferuje lepszą lokatę mobilną. Millennium ma obecnie stawkę 2,50% natomiast Getin da nam więcej bo 3,00%. Warto z tego skorzystać, nawet jeśli to jednorazowy prezent, bo stawka jest fajna.

Millennium który do niedawna oferował jedno z najlepszych kont teraz ma silnego konkurenta. Warunki są prostsze, bowiem bordowi wymagają jednej płatności kartą i jednego przelewu, a w Getin wystarczy tylko jedna płatność  nie trzeba robić przelewu.

Ogólnie patrząc na nowe konto w Getin odnoszę wrażenie, że podpatrzono tutaj zasady na jakich funkcjonuje konto w Millennium. Nie tylko mają podobne wymagania, podobne konta oraz lokatę mobilną. Podobna jest także otoczka do konta.


6 miesięcy za darmo, potem i tak konto do zamknięcia
W Getin bowiem mamy także pakiet pomocy medycznej czy domowe assistance. Zieloni dają jednak go jednak o połowę krócej za darmo, bo tylko przez pół roku.  Pierwsza rzecz jaka jest w Millenium do zrobienia to wyłącznie tej niepotrzebnej opcji. W Getin  można sobie to włączyć, bowiem po 4-5 miesiącach konto i tak raczej pójdzie w odstawkę.

Podobnie jest z ochroną karty, chociaż z tego nie warto korzystać. Millennium daje tę opcję za darmo przez miesiąc, a w Getin jest płatna od razu. Jak dla mnie to całkowicie zbyteczna rzecz. W Millennium z tego nie korzystałem, w Getin też nie zamierzam. Nie zdarzyło mi się jeszcze zgubić karty, a mam ich w kolekcji już kilkadziesiąt;)

Podsumowując mamy lepsze konto od najlepszego na rynku. Jest jednak jedno ale, w Getin mamy konto, z którego zdecydowanie warto teraz skorzystać, ale tylko na krótką metę. Po wykorzystaniu 2,70% na KO oraz 3% na lokacie mobilnej konto jest do zamknięcia.

Tutaj założysz konto Proste Zasady z KO na 2,70% oraz lokatą na 3%
 
Oczywiście na blogu będę opisywać jak będzie wyglądało zamknięcie tego konta. No chyba że Getin pójdzie po rozum do głowy i nieco bardziej upodobni Proste Zasady do zasad w Millennium. Póki co brakuje bowiem odnawialności lokaty mobilnej oraz cykliczności promocyjnej stawki na koncie oszczędnościowym...

Tabela opłat i prowizji na nowym koncie Proste Zasady w Getin

Ciąg dalszy: Konto Proste Zasady dla młodych z KO na 2,70% oraz dodatkowym 10% rabatem

67 komentarzy:

 1. Lokata mobilna ma jakiś limit?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli pozbyć się karty to wtedy omijamy opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok skoro to jedna płatność miesięcznie kartą to też pewnie tak załatwie sprawe ;)

   Usuń
 3. W tym wypadku nie ma sensu. Kup lizaka w markecie , zapłać kartą i po problemie. jak nie masz karty to nie ma darmowego konta.
  Ja zachowałem sobie GetinUp i środki wycofałem w sierpniu. W listopadzie przeleję na Getin wiekszosć z nich, ale trochę trzeba będzie relokowac bo podejrzewam ze w grudniu już dobijemy do inflacji 2.5% w tym tempie i przy tej polityce RPP

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa pytanie:
  1. Od kiedy liczy się te 4M z 2,7% - od momentu założenia konta czy od wpłaty pierwszej złotówki ?
  2. Czy samo KO jest płatne - nie widziałem przy otwieraniu informacji o karcie do konta więc mam tylko KO (a może karta jest potrzebna do KO Proste zasady) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od wpłaty do 15.11.2017r. pierwszej złotówki liczonej jako nowe środki.

   Usuń
  2. Masz na myśli, że wpłata musi zostać wykonana do 15.11 jak rozumiem?

   I wtedy od momentu wpłaty upływa 4mc?

   Usuń
 5. Opłata 8 złotych jest za konto, nie za kartę. Karta jest za free. Brak karty czyli brak choćby jednej transakcji kartą, to opłata 8 zł za konto.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy oferta "Na nowe Srodki" dotyczy osób z kontem Getinup, które w przeszłości (marzec-lipiec) miały ofertę "Na dobry początek".

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja mam jeszcze inną sytuację. Zawsze miałem lokaty w GB i mam dostęp do bankowości internetowej. W zeszłym tygodniu założyłem więc samo KO - jest ono bezpłatne i nie ma do niego karty.
  Jednak aby oprocentowanie było promocyjne na 2,7% potrzebny jest ROR + karta aby było ono darmowe ... I wszystko jasne.
  Dzięki Marcin za dzisiejszy artykuł !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamykałem konta w Getin 3 razy, więc mam nadzieję, że jest zamknięte na trzy spusty.
   Niebawem będę je otwierać, bo po 11 listopada mam zwrot większej ilości środków. Więc termin 15 listopada jako start pasuje mi idealnie. Idea będzie musiała zaoferować więcej by się ewakuować.

   Usuń
 8. Jeszcze jedna uwaga - nie wszystkie karty są darmowe (a jest ich sporo do wyboru !) :

  10 zł Sticker (naklejka zbliżeniowa)
  50 zł Display, Dynamic CVC

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co komu te dziwactwa? Właśnie karta Display zniechęciła mnie do konta Getin Up, korzyść żadna a kosztuje kupę kasy.
   Karty zawsze wybiera się te darmowe.
   Raz miałem jakąś płatną w Raiffeisen, ale od razu oddałem, a bank zwrócił mi pobraną opłatę:)

   Usuń
  2. Mi to nie potrzebne ale jak składasz wniosek o kartę to masz chyba 10 albo i więcej do wyboru. Na wszelki wypadek podałem to jako ostrzeżenie aby ktoś się nie nadział i nie kliknął przypadkowo płatnej karty !

   Usuń
 9. Czy jak ktoś już miał wcześniej lokatę mobilną w banku to teraz po założeniu lub zmianie konta na nowe można znów założyć lokatę mobilną? Bank dopuszczał tylko raz możliwość założenia lokaty mobilnej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie można założyć drugi raz lokaty mobilnej

   Usuń
 10. Jeszcze jedno !:

  Opłata za przesłanie karty kurierem 30 zł

  Czy ktoś wie jak standardowo wysyłana jest karta do rachunku ? Nie kojarzę aby było coś do wyboru przy składaniu wniosku !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałeś kiedykolwiek kartę od kuriera?
   Kart mam już kilkadziesiąt w kolekcji i jak pamiętam wszystkie przyszły tradycyjną pocztą w kopercie.

   Usuń
  2. Millenium wysyla karty wraz z umowa kurierem - wlasnie na taka czekam

   Usuń
  3. To sprawdź co przywiezie kurier. Ja każdorazowo dostaję od kuriera tylko umowy do podpisania i nic więcej.
   Karta do konta przychodzi później i trzeba na nią czekać zwykle dodatkowo od 1-2 tygodni. Nigdy dotąd nie dostałem ich razem a otwierałem już dziesiątki kont.

   Usuń
  4. Getin Bank karty płatnicze zawsze wysyła na adres korespondencyjny zgłoszony we wniosku listem zwykłym w ciągu kilku dni od złożenia wniosku. Można również złożyć dyspozycję zamówienia karty i przesłania jej poprzez kuriera. Złożenie takiej dyspozycji jest płatne zgodnie z Tabelą opłat … w wysokości 30 zł . Karta debetowa może być także wydana w oddziale Getin Banku , ale wtedy jest niespersonalizowana.

   Usuń
  5. A powiem ci ze nawet infolinia banku nie wie jak jest wysyłana u nich karta. Odpowiedz była taka ze jak wybrałem pocztę to przyjdzie za darmo a jak kuriera to zapłacę 30 zł... ostateczne pani wysłała wewnętrznego maila z prośba o wysyłkę poczta - na wszelki wypadek.

   Usuń
  6. jak zakładałem konto w Getinie w marcu to dopytałem się właśnie o kwestię dostarczenie karty. Karta standardowo wysyłana jest pocztą. Kurierem w wyjątkowych wypadkach - na życzenie.

   Usuń
  7. Dzisiaj potwierdzałem dane do otworzenia konta . Oczywiście zapytałem w jaki sposób będzie dostarczona karta .Pani powiedziała , że karta będzie dostarczona wraz z umową przez kuriera , ale ponieważ to bank przesyła to opłaty nie będzie .

   Usuń
  8. Dokładnie tak jest. Karta trafia z kurierem i umowa do nas od razu

   Usuń
  9. Dokladnie to samo dzis potwierdzilem dane. Niby kurier jutro umowe z karta przywiezie jak sie z nim nie rozmine.

   Usuń
  10. Kurier z millenium przywiozl karte razem z umowa. Tak jak pisali tak zrobili. Karta w domu konto jeszcze nie aktywowane nawet.

   Usuń
 11. Czy daje się łatwo przekształcić konto GetinUP w konto Proste Zasady?

  OdpowiedzUsuń
 12. Opłata za przesłanie karty kurierem 30 zł to rozbój w biały dzień.

  OdpowiedzUsuń
 13. I ostatnia rzecz - obędzie się bez karty do konta, jeżeli wykonamy co najmniej jedną transakcję BLIKIEM - czyli potrzebna będzie apka mobilna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No apka jest obowiązkowa dla lokaty mobilnej. Ciekawa uwaga, ale tu karta i tak się przyda, skoro wszystkie bankomaty są darmowe.

   Usuń
 14. No i jeszcze jedno.. Ta promocja obowiązuje do 15 listopada. Tak się przypadkowo składa ze 15 listopada Getin publikuje wyniki kwartalne :-) To chyba taka typowa promocja na polepszenie humoru głównego ksiegowego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko,że dane kwartalne są publikowane za 2 kwartał więc skucha :)

   Usuń
  2. Przepraszam :) 3 ci kwartał

   Usuń
 15. A mnie szkoda GetinUp, nie mogę juz otworzyć z pakietem zwrotów 2% za wydatki kartą (prawie jedyna dobrze przewalutowująca KK) i rachunki domowe. Razem z kontem oszczędnościowym i lokatą mobilną to był jeszcze lepszy pakiet.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dostałem umowe i czytam teraz a tam zupełnie inne oprocentowanie KO:

  do 50 kk 1 %
  50-100k 1,1%
  100-500k 1,2% itd...

  O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest standardowe oproc. tego konta. 2,7% jest promocyjne po spełnieniu pewnych warunków m.in. wpłaty nowych środków.

   Usuń
 17. Hej, już nie ogarniam tego. Ostatnio było opisane konto na 2.7% oszczędnościowe i je założyłem. Czy ono jest w pełni darmowe bez karty? Bo boję się teraz, że będę miał jakieś opłaty. I czy będę na nim miał 2,7% bez tej karty?

  Tutaj jest chyba jakieś inne konto z lokatą też na 2.7%. Czy to 2 różne oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma obaw, to jest to samo konto oczywiście bez opłat:)
   (oczywiście z zastrzeżeniem co do pierwszego przelewu, kolejne przelewy, jak wszędzie, są już płatne)

   Usuń
  2. Ok, czyli założyłem darmowe. Tak, kolejne przelewy to wiadomo, o to się nie martwię ;)

   Z Twojego linka wszedłem, ale już skierowało gdzie indziej, więc niestety założyłem bezpośrednio w panelu u nich.

   Do kiedy te 2.7% mają dawać?

   Usuń
  3. Ok, dziękuję. Jakaś konkretna data jest ustalona, czy 4 miesiące od wpłacenia nowych środków?

   Usuń
  4. Od wpłaty, ale najpóźniej 15 listopada.

   Usuń
  5. Rozumiem, że pierwsze nowe środki wpłacone na konto oszcz. do 15 listopada uruchamiają promocyjne oprocentowanie na 4 miesiące. Czy po 15 listopada dopłacone nowe środki też będą na 2,7%, czy tylko te wpłacone do 15 listopada?

   Usuń
  6. Ciekawe pytanie. Rozumiem że działa to jak w Millennium czyli pierwsza wpłata do 15 listopada, by uruchomić okres promocji, a potem dowolne wpłaty co gwarantuje 2,70%
   Ale dopytam dla pewności jutro...

   Usuń
  7. Dopytaj bo z regulaminu jakoś tak nie do końca można tę kwestię zinterpretować. Poza tym w ust IV pkt 2 jest napisane, że uczestnik może wyłącznie raz przystąpić do Oferty - co Bank ma na myśli?

   Usuń
 18. Ok dzięki wielkie, już wszystko wiem.

  OdpowiedzUsuń
 19. a ja proszę o podpowiedź, czy to konto jest powiązane z ROR i muszę je zasilać jakąś kwotą co miesiąc, żeby było darmowe i wtedy dopiero będę miała prawo do promocji na KO te 2,7 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, konto jest powiązane z ror według zapisów w poniższym regulaminie:
   https://www.getinbank.pl/dokument/Regulamin-Oferty-Specjalnej-Na-nowe-srodki---II-edycja.pdf

   Wynika z niego, że nie musi to być konto omówione w artykule, ale ono wydaje się być najlepsze, bo nie trzeba go zasilać żadną kwotą co miesiąc. Wystarczy jedynie jedna płatność kartą na dowolną kwotę.

   Usuń
 20. Ja mam stary ror, który jest darmowy. Czy jeśli na ten nowy rachunek oszczednosciowy od razu teraz przelalem kase, to mam 2,7%? Nie ten, co tu jest opisany, tylko z poprzedniego artykulu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według regulaminu może to być dowolny ror. Swoją drogą po przelaniu kasy na konto nie pokazuje Ci się stawka 2,70%?
   Z tego co wiem to jedynie Millennium nie informuje o tym, w każdym innym banku można to podejrzeć.

   Usuń
  2. no i optima również od dawna nie pokazuje.

   Usuń
 21. Dzisiaj byłam w oddziale banku i pracownik jasno zastrzegł , że 2,7% dla nowych środków wpłaconych do 15.11.2017. Niby z regulaminu (ust.II punkt 6 "Okres przystąpienia do Oferty Specjalnej - okres od 01.10.2017 r. do 15.11.2017 r. w którym Uczestnik może wpłacać Nowe środki na
  Konto Oszczędnościowe. ") tak można wywnioskować. Środki wpłacone po 15 listopada oprocentowane wg tabeli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu rodzi się pytanie, co w przypadku wyzerowania konta np. w grudniu. Czy ponowne wpłacenie środków na lokatę w styczniu, a więc w okresie objętym 4 miesięczną promocją, też nie będzie objęte wyższą stawką lecz tylko standardową czyli jakieś 1%?

   Usuń
  2. Co w takim razie z pkt.5 o pierwszymi nowymi środkami.Wunika z tego,że możemy wpłacić później drugie i następne nowe środki.Przecież możemy zacząć promocję 15 listopada i wtedy wpłacić pierwsze środki. "5.
   Okres
   trwania Oferty
   Specjalnej

   okres
   O
   procentowania
   promocyjnego
   na Koncie Oszczędnościowym
   ,
   który trwa 12
   2 dni
   kalendarzowe
   , liczone od dnia
   spełnienia warunków wskazanych w ust IV
   w tym
   wpływu
   pierwszych
   Nowych środków na Konto
   Oszczędnościowe
   w O
   kresie przystąpienia do Oferty z wyłączeniem
   wpływu odsetek od Produktów depozytowych

   Usuń
 22. No dla mnie też to jest niejasne. Czy jak wrzuce za miesiac tam jakas kase, to bedzie tez 2.7% miala, czy juz nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałem zapytanie i złożyłem wniosek o to konto by wybadać tę sprawę.
   - na maile nie odpowiadają, chyba że trzeba czekać kilka dni
   - wczoraj po południu był kontakt telefoniczny, ale akurat płaciłem w sklepie za zakupy. Bank w wiadomości sms napisał, że ponowi próbę połączenia, ale do chwili obecnej nie było takiej próby.
   Jak się dowiem dam znać

   Usuń
 23. Mnie wydaje się że to dotyczy tylko tych środków które przyjda w pierwszym przelewie. Kolejne przelewy to już oprocentowanie według tabeli bez promocji. Mogę się mylić..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam informację na piśmie konsultanta Getin Bank odnośnie KO na 2,70% na 4 m-ce. Okres 4 m-czny liczy się od pierwszej wpłaty nowych środków. W okresie oprocentowania promocyjnego można w każdym czasie dopłacać na w/w KO. Z tym, że oprocentowaniem promocyjnym objęte są nowe środki do kwoty 200 000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie standardowe.

   Usuń
  2. Cytuję treść odpowiedzi konsultanta Getin Bank.
   08.10.2017 12:18, Getin Bank
   RE: Oferta specjalna na nowe środki - Edycja II
   Dzień dobry,

   dziękuję za przesłaną wiadomość.

   Uprzejmie informuję, że jeżeli chciałby Pan skorzystać z naszej promocji „Na nowe środki – II edycja” wystarczy, że wpłaci Pan na rachunek oszczędnościowy nowe środki w okresie od 01.10.2017 r. do 15.11.2017 r. Wyjaśniam, że następnie będzie mógł Pan dodatkowo wpłacać nowe środki, dla których może Pan otrzymać oprocentowanie w wysokości 2,70%. Jednakże proszę pamiętać, że okres 122 dni jest liczony od daty wpływu pierwszych nowych środków, które powinny zostać wpłacone we wspomnianym okresie.

   W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

   Z poważaniem,
   Imię i nazwisko
   Starszy Doradca ds. Obsługi Korespondencji Elektronicznej
   Getin Bank

   Treść przesłanej wiadomości:

   Witam, Szanowni Państwo, proszę o informację w sprawie Oferty Specjalnej Na nowe środki II edycja. Okres trwania oferty specjalnej na KO w Getin Banku to 01.10.2017r. do 15.11.2017r. trwa 122 dni kalendarzowe, liczone od dnia spełnienia warunków wskazanych w ust IV Regulaminu, w tym wpływu pierwszych Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w Okresie przystąpienia do Oferty. Pytanie do którego mam wątpliwości, czy wpłacone następne nowe środki w okresie oprocentowania promocyjnego, czyli po 15 listopada 2017 roku oprocentowane będą promocyjnie, czy standardowo? Z poważaniem. Imię i nazwisko

   Usuń
 24. Potwierdzam, że można swobodnie wpłacać i wypłacać środki w trakcie trwania. Dziś dostałem odpowiedzi:

  1. Czy jeśli użytkownik wpłaci środki do 15.11 i załapie się na promocyjne oprocentowanie 2,7% i potem po 15.11 jeszcze dopłaci kolejne środki to czy one będą również korzystniej oprocentowane?
  Tak, ma zagwarantowane 2,7% przez 122 dni i w tym okresie może wpłacać/wypłacać środki
  2. czy jak wypłaci środki w grudniu z tego konta korzystniej oprocentowanego, to po wpłacie w styczniu dalej będzie 2,7% czy już nie?
  j.w. wypłaty środków w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość %

  OdpowiedzUsuń
 25. I jeszcze jedna bardzo miła jak dla mnie niespodzianka.
  Podobno Getin nie ma limitów na wypłaty z bankomatu, system ma przepuszczać sześć dziewiątek. To by oznaczało koniec bzdurnych kłopotów z dostępem do gotówki i licznych blokad jakie wszystkie banki dają na wypłaty:)
  Duuuży punkt dla Getin, jeśli to prawda

  OdpowiedzUsuń
 26. Potwierdzam też, że umowa przychodzi wraz z kartą debetową. Swoją drogą to jakiś superekspress - wczoraj rozmowa z infolinią, dziś już był kurier:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ok, to fajnie. Czyli mogę teraz przykładowo 10k tam przelać, za miesiąc wyjąc ze 2k, w grudniu dopłacić kolejne 10k i nadal wszystko będzie na 2.7%? Bo skoro te 2k wyjąłem, to nie wiem czy całe 10k w grudniu potraktują jako nowe, ale wychodzi, że tak.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...