niedziela, 15 października 2017

Znów 2,50% na 5 edycji konta oszczędnościowego w Millennium


Od dziś startuje 5 edycja promocyjnego konta oszczędnościowego Profit w Millennium. I jak było do przewidzenia po raz piąty mamy już tę samą stawkę 2,50%. Bez zmian pozostaje także maksymalna kwota objęta oprocentowaniem czyli 100.000 zł.

Millennium kombinuje jednak z czasem trwania promocji. Obecna piąta już edycja potrwa tym razem dość długo bo do 13 stycznia 2018. W sumie więc będzie to trwało 89 dni, a więc dłużej od zakończonej już 4 edycji, która trwała tylko 48 dni.

Te zmienne ilości dni trwania promocji powodują dużo zamieszania, tym bardziej, że każdy z nas ma gwarantowane 92 dni promocji. Poświęcimy więc temu nieco więcej uwagi.


Konto Profit jest bez wątpienia najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku. Są co prawda lepiej oprocentowane konta, ale żadne z nich, poza mało ciekawą Optimą, nie oferuje stale bardzo dobrej stawki już od wielu lat.Co prawda Profit ma dopiero piątą edycję, ale przedtem było zwykłe konto oszczędnościowe bez szczególnej nazwy. I ono też miało 2,50%. Tam również były zmienne długości trwania promocji. 

Widać bank dzięki temu potrafi nieźle namieszać w głowach swoich klientów. Powód mieszania jest prosty, kto się w tym nie połapie może liczyć na standardową stawkę. A ta co tu dużo mówić jest kiepska - wynosi bowiem zaledwie 0,60%


Konto oszczędnościowe w Millennium jest od zarania dziejów nieco problematyczne przez fakt innego liczenia oprocentowania aniżeli ma to miejsce w innych bankach. To o czym warto pamiętać to fakt, że chociaż bank ustala sobie terminy obowiązywania stawki w terminie od dziś czyli 15 października 2017 do 13 stycznia 2018, to terminy te nie dotyczą faktycznej daty obowiązywania promocyjnej stawki z powodów opisanych niżej.
Indywidualny termin oprocentowania 
Dzieje się tak dlatego, że Millennium wymyślił sobie, że każdy z nas ma indywidualny termin oprocentowania, który trwa 92 dni i jest uruchamiany od momentu wpłaty. Oznacza to, że kto wpłaci nowe środki jutro czyli 15 października 2017 będzie miał zagwarantowaną stawkę do 16 stycznia 2018.

Z drugiej strony jak ktoś wpłaci środki 1 stycznia 2018 uruchomi sobie inny indywidualny termin oprocentowania, który skończy mu się 3 kwietnia 2018. Nawet jeśli stawka oferowana na stronie głównej banki się zmieni, nie ma to wpływu na naszą stawkę, która jest gwarantowana niezależnie przez pełne 92 dni.

Z jednej strony jest to fajne, bo gwarantuje pełne 3 miesiące promocyjnej stawki, a nie tylko przez malejącą ilość dni jak to ma miejsce np. w Optimie, gdzie im później wpłacimy kasę, tym krócej na tym skorzystamy. Tutaj z datą końca stawki podawanej na stronie głównej stawka może się zmienić dla wszystkich posiadaczy konta bez względu na kiedy wpłaciliśmy środki.

Ale coś za coś. W Millennium wymyślono sobie zapis, że korzystanie z jednej promocyjnej stawki wyklucza nas ze skorzystania z innej. Do tej pory przyjmowaliśmy na blogu teorię, że najlepiej korzystać z promocji parzystych, lub nieparzystych. Innymi słowy jak korzystaliśmy z edycji nr 3, to przeczekanie promocji nr 4 i powrót na edycję 5 gwarantuje nam oprocentowaną stawkę.

Dla mnie to nie miało znaczenia. Po to korzystamy z konta a nie lokat, żeby móc w dowolnym momencie wycofać środki. Konto w Millennium od lat służy mi jako baza wypadowa, a dzięki temu stawka 2,50% to absolutne minimum.

Najczęściej środki wycofuję by założyć atrakcyjną lokatę w Idea bank, która ma wyższą stawkę. Dzięki temu wycofuję wszystkie środki nie dbając o kolejną edycję i wracam w następnej, gdy zagwarantowana będzie edycja o dwa numery większa od tej z której skorzystałem.
Ostatnio moje 92 dni skończyły się 19 września 2017, a więc podczas trwania edycji nr 4. Logika podpowiada jednak, że nie trzeba czekać aż do 14 stycznia, kiedy pojawi się edycja nr 6, jak sugerują konsultanci Millennium (metoda parzysta-parzysta). 
W piątek oczywiście wyzerowałem konto, co zresztą sugerowałem Wam w porannym artykule i na logikę wracając jutro z nowymi środki powinna być zagwarantowana stawka promocyjna. Wszak spełnia się warunek nie korzystania jednocześnie z dwu promocji.
A więc nie jest prawdziwa metoda korzystania tylko parzystych lub nieparzystych. Można korzystać z kolejnych. Niestety nie sprawdzałem tego w praktyce i teraz też nie sprawdzę, gdyż mam zamiar założyć konto w Getin i kończące się pod koniec miesiąca lokaty w IB przelać już na 2,70%.
Stąd pytanie do czytelników. Testowaliście już takie kolejne edycje? Bank nie pokazuje oprocentowania w bankowości internetowej, więc bez sprawdzenia tego w praktyce nie da się stwierdzić czy tak jest czy nie. A taka wiadomość z pewnością przydałaby się każdemu, kto lubi wracać tutaj od razuNa koniec warto przypomnieć, że dla nowych klientów, którzy nie mieli tutaj konta po 1 kwietnia 2015 trwa obecnie promocja Money Mania 12, w której za założenie tutaj konta można dodatkowo zgarnąć praktycznie za darmo 150 zł do allegro. Szczegóły w artykule tutaj.

Tutaj zarejestrujesz się w Money Manii i zgarniesz 150 zł do allegro

20 komentarzy:

 1. W moim przypadku ta metoda sprawdziła się ale ostatnio niestety nie i załapałem się na owe 0,6% Na szczęście dotyczyło to małej sumy zaskórniaków bo większość wylądowała w Idei. Aż nie chcę myśleć co by było gdybym wpakował pod kurek. Nie wiem co się mogło stać. Mój jakiś błąd? Infolinia informuje o oprocentowaniu więc warto a nawet trzeba dzwonić. Podczas jednej z rozmów ( w ramach testu konta) powiedziano mi że 2,5% będę miał za kilka dni od daty rozpoczęcia kolejnej edycji. Dlaczego? już nie jestem w stanie to wyjaśnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może w Twoim przypadku tak jak mi promocja 92 dni skończyła się przed początkiem kolejnej. Gorzej, gdyby np skończyła się komuś np. jutro, gdy nowa już trwa dwa dni. Takiej osobie zapewne przekażą wiadomość, że może brać udział w nowej edycji czyli dopiero w połowie stycznia.

   Usuń
 2. Na innym blogu to przetestowali, i można z każdej korzystać. Piszą że nowa promocja włącza się automatycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej jednak przekonać się na własnej skórze. Ostatnio zasugerowałem znajomej, żeby się ewakuowała w piątek by jutro wpłacić kasę z powrotem. Będę miał wówczas możliwość bezpośredniego sprawdzenia czy tak to działa.
   Mógłbym też sprawdzić to na sobie, ale wolę pakować nadwyżki do Getin. W Millennium uruchomię swoje promocyjne 92 dni pewnie na początku drugiej dekady stycznia.

   Usuń
 3. Ludzie to działa i działało na poprzednim koncie oszczędnościowym. Roluje tak pełne 100K od lat. Niczego nie trzeba rozumieć, to proste jak konstrukcja cepa. Wystarczy robić jedną podstawową czynność. Wycofać wszystkie środki z banku na dzień badania salda w banku, o czym piszecie na blogach, a było to w sobotę. Niczym innym nie należy sobie zawracać głowy, a kasa może leżeć i procentować na okrągło (poza tym jednym weekendem między promocjami). Wszyscy, w tym ja, tak robią i się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam o tym się nie przekonałem, bo nigdy nie miałem potrzeby wracać, chociaż pakuję po sam korek. Zawsze pojawi się coś innego w trakcie trwania, że zeruję tutaj konto.
   To jednak cenna informacja, bo czasami jak nie ma na rynku innej lepszej alternatywy, jest problem gdzie ulokować środki, a czekanie na nową edycję jest nieco bezsensowną. A był taki okres wiosną tego roku, że brakowało alternatyw.

   Usuń
  2. Potwierdzam ze w mille można korzystać z promocji jedna po drugiej pod warunkiem wyzerowania konta w dzień badania salda... ale teraz te 2,5 % to trochę mało się zrobiło przy 200 k w getin z 2,7%. No chyba ze ktoś ma więcej gotówki.

   Usuń
 4. Arek i Poprzednik mają rację pewnie czytają regulamin punkty poniżej jednoznacznie to regulują: Można korzystać tylko z jednej Promocji na Koncie
  Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie.
  4. W przypadku niezachowania ust. 3 i wpłaty Nowych
  Środków na Konto Oszczędnościowe Profit
  w okresie uczestnictwa w innej promocji na Koncie
  Oszczędnościowym Profit, której okres
  obowiązywania oprocentowania promocyjnego
  zakończy się najpóźniej 12 stycznia 2018r., Okres
  obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w
  ramach edycji 5 Promocji rozpocznie się dnia
  następującego po zakończeniu okresu
  obowiązywania oprocentowania promocyjnego w
  ramach innej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te nowe środki potrzebne są tylko do uruchomienia promocji, czy na stare będące w banku nie będzie oprocentowania? Chodzi mi dokładniej o taką sytuację:
  miałem 10 000 na zwykłym koncie, przelałem kolejne 10 000 na oszczędnościowe i przerzuciłem to poprzednie 10 000 ze zwykłego na oszczędnościowe. I Będę miał teraz oprocentowanie na całość 2,5%, czy tylko na 10 000 jako nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety nie. Na KO profit będziesz miał 10K na 2,5% i drugie 10K na 0,6% (to stare środki). Jedynym sensownym rozwiązaniem jest założenie mobilnej RR na 2,5% i przerzucenie 10K z KO na tą mobilną RR, wówczas na obu będziesz miał 2,5%

   Usuń
 6. Używam profit od około 04-07-2017. Niestety nie zauważyłem tego newsa przez weekend i wszystkie zgromadzone środki leżały cały czas. Czy dla mnie teraz naliczane jest oprocentowanie 0,6%?
  Co zrobić? Gdzie przenieść pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przenoszę tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/10/270-na-koncie-oszczednosciowym-w-getin.html

   Usuń
  2. Tylko to konto chyba nie jest darmowe co? Opłata za kartę i jej ubezpieczenie. A może da się zrobić by było darmowe?

   Usuń
  3. Jutro będzie szczegółowe omówienie tego konta wraz z porównaniem do konta w Millennium. Zajrzyj to się przekonasz:)

   Usuń
  4. Złożyłem już dziś wniosek o nie. Zrezygnuje z karty to nie powinno być żadnych opłat dodatkowych..

   Usuń
  5. Kurcze mówiłem, byś poczekał do jutra.
   Karta jest koniecznie potrzebna, jest całkowicie darmowa, a dodatkowo powoduje, że konto jest darmowe...
   Tak jak mówiłem szczegóły jutro

   Usuń
 7. tutaj są błędy - nijak nie wychodzi 92 dni :
  " Indywidualny termin oprocentowania
  Dzieje się tak dlatego, że Millennium wymyślił sobie, że każdy z nas ma indywidualny termin oprocentowania, który trwa 92 dni i jest uruchamiany od momentu wpłaty. Oznacza to, że kto wpłaci nowe środki jutro czyli 15 października 2017 będzie miał zagwarantowaną stawkę do 16 lutego 2018.

  Z drugiej strony jak ktoś wpłaci środki 1 stycznia 2018 uruchomi sobie inny indywidualny termin oprocentowania, który skończy mu się 2 marca 2018. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście masz rację. Jak widać pisanie artykułu na niedzielę podczas sobotniej imprezy to zły pomysł.
   Oczywiście dla środków wpłaconych:
   - 16 października po 92 dniach będzie 16 stycznia 2018.
   - 1 stycznia po 92 dniach będziemy mieć 3 kwietnia 2018.
   Dzięki za korektę

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...