piątek, 27 października 2017

Zyskuj w podróży czyli 400 zł za założenie konta Optymalnego w promocji W drogę z kontem


Po prawdziwej uczcie lokatowej czas na kolejne premie za założenie konta. Najnowsza propozycja to kolejna akcja specjalna Paribasa w której do zgarnięcia jest 400 zł. Jednak od razu powiem, że dużo się tutaj pozmieniało.

Paribas ostatnimi czasy był bardzo przyjazny dla nowych i fajnie pozmieniał definicję nowego klienta. Niestety tym razem tak już nie jest i w promocji W drogę z kontem znów wraca do starych praktyk.

Kolejna ciekawa promocja, chociaż nieco trudniejsza niż dotąd
Według nowego regulaminu nowy klient to taki co nie miał tutaj konta przez ostatnie 3 lata. Nie ma jakiejś sztywnej daty, lecz po prostu jest zapis 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto. Długo.

Tutaj zarejestrujesz się w akcji specjalnej 400 zł za W drogę z kontem

Link tym razem ma być aktywny niemal do świąt bo do 22 grudnia 2017. Jak zwykle w akcjach specjalnych podczas rejestracji zostawiamy swojego maila i zaznaczamy odpowiednie zgody ważne do odbioru premii.

Co trzeba zrobić by zdobyć 400 zł?
Jak to w Paribasie akcja podzielona jest na dwie odrębne podpromocje w których do zgarnięcia jest a jakże: premia wstępna 100 zł oraz premia główna 300 zł. Pierwszą wypłaca organizator, a drugą bank.
1. 100 zł w promocji W drogę z kontem od organizatora
Organizator jak zwykle nie ma zbyt dużych wymagań, wystarczą mu bowiem popularne ostatnio płatności ilościowe. Ważne jest by po rejestracji przed świętami otworzyć konto z kartą do 12 stycznia 2018

A potem? Potem wystarczy po 5 płatności kartą w każdym z trzech kolejnych miesięcy: styczniu, lutym i marcu. Ale z jednym zastrzeżeniem muszą to być płatności na stacjach benzynowych czego można się domyślać po nazwie promocji.

Na marginesie warto przypomnieć, że identyczne wymagania stawia Citibank. Tyle tylko, że premia jest dużo ciekawsza w zamian bowiem można zgarnąć smartfon LG K4 o wartości ponoć 5x większej. Kto przeoczył może zajrzeć do artykułu Smartfon za darmową kartę.2. 300 zł w promocji Mobilna premia od Paribasa
Tutaj mała niespodzianka. Bank wymaga płatności mobilnych aplikacją GOMobile, którą można zainstalować sobie na naszym smartfonie. Dodatkowo można także używać Android Pay o którym pisałem więcej we wtorek przy okazji promocji Aliora lub MasterPass. 

Ta ostatnia czyli MasterPass to według regulaminu płatność kartą w ramach tajemniczo brzmiącego Cyfrowego Portfela Banku. Bank tłumaczy to jako usługi udostępnianej przez bank i realizowanej przez system MasterPass zgodnie z regulaminem e-Portfel.

O dziwo nie ma procentowego cashbacku. Bank będzie zwracać 1 zł od każdej transakcji mobilnej, więc warto będzie znów robić jak najmniejsze zakupy jednostkowe. W sumie bank pozwala na 25 takich transakcji w miesiącu.

Można oczywiście ich robić więcej, ale tylko 25 pierwszych będzie premiowana złotówką. Do zgarnięcia jest więc w bardzo łatwy sposób 25 zł miesięcznie. Promocja ma potrwać przez rok, więc nieprzypadkowo mnożąc zysk miesięczny przez 12 otrzymujemy owe 300 zł od banku.

Tutaj zarejestrujesz się w akcji specjalnej 400 zł za W drogę z kontem
Jak widać po zerknięciu na szczegóły promocja nie wygląda tak źle. Mimo to i tak minus dla banku za drastyczną zmianę definicję nowego klienta. Tego się po Paribasie nie spodziewałem...

1. Regulamin promocji W drogę z kontem
2. Regulamin promocji Mobilna premia

14 komentarzy:

 1. Optima zaskoczyła oprocentowaniem 2,5% do 150k. Świetna opcja do awaryjnego przetrzymania kasy np. na kilka dni. Konto profit w Millenium u mnie na razie pozostanie puste. Jest 2,7 w Getinie, mam jeszcze 1 mies 2,55 w DB i teraz 2,5 w Optimie z możliwością wielokrotnego wypłacania.
  Millenium popraw się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście nie doczytałem. 2,5 to tylko smart a mój główny tylko 2,3. Niech się bujają :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2,3% to byłoby optymistycznie ;) Dają tylko 2,2%!!! Zobaczcie w reklamach na stronie i w tekście tabeli oprocentowania! Mają tam dodatkowo błąd - bo raz piszą 2,3%, a już w samej treści jest mowa o 2,2%. Potwierdzam, niech się bujają!

   Usuń
  2. W tabeli oprocentowania jest 2,3%, niewazne co jest w reklamie.

   Usuń
  3. Tak czy inaczej: pogarda dla "starych" klientów aż nadto widoczna... Na szczęście - póki co - Getin daje 2,7%.

   Usuń
  4. Qtafony poprawili w tabeli na 2,2%

   Usuń
  5. Do Anonimowego z 10:39. Wystarczyło doczytać i zrozumieć to co napisałem. W tabeli oprocentowania raz pisali 2,3% a w tej samej tabeli w tekście 2,2% - co wychwyciłem jako ich błąd, który zresztą już naprawili. Abstrahując od tego, że ich oferta dla starych klientów jest delikatnie mówiąc fatalna!

   Usuń
 3. Znow poprawili w tabeli jest 2,2%, ale dowiedzialem sie na ifolinii, ze mozna otworzyc konto smart jako kolejne, tak uczynilem przez zakladke "dla ciebie" stad jest sposob jak miec dla nowych srodkow 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dlaczego na stronie zaznaczają, że to rachunek "tylko dla nowych klientów". Przeczą tym sami sobie!

   Usuń
  2. Tez tak myslalem, ale tak jak napisalem, po insrukcji na infolinii, mozna ten rachunke otworzyc i cieszyc sie 2,5% dla nowych srodkow. Dodatkowo jest on w nowej numeracji (nr rozliczeniowy banku) niz stare konta i mozna na niego wplacac express elixirem, co nie bylo mozliwe przy starych numerach Optimy dla konta glownego.

   Usuń
 4. W opisie promo paribasa jest błąd, bo trzeba wykonać 5 trandakcji w ciągu 3 musięcy a nie w każdym z nich. Tak ja to rozumiem czytając regulamin.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ten Smart warto otworzyć OBOK czy ZAMIAST "starego" konta? I czym w praktyce (poza oprocentowaniem) ten "nowy" rachunek różni się od "starego"? (nie ma żadnych "haczyków"?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwierasz jako nowy rachunek w zakladce dla ciebie, chyba rozni sie standardowym oprocentowaniem poza promocja, chyba 0,7%, ale i tak nie ma to znaczenia czy jest 1,5% czy 0,7%, bo bez promocji nie ma sensu pakowac niczego do Optimy.

   Usuń
 6. 400 zł za sprzedaż własnych danych osobowych? I jeszcze pośrednictwo kuriera, bo nie ma możliwości podpisania umowy w placówce? MAŁO!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...