poniedziałek, 23 października 2017

Spóżniony kontratak neo czyli podwyżki na neoLokatach


Końcówka miesiąca to jak zwykle wypatrywanie na ruch Idea bank na lokatach. Póki co pojawiła się tutaj lokata... noworoczna. Do nowego roku jeszcze daleko, więc i szału nie ma. Wystrzały są odległe, niesłyszalne i dobrze bo też nie ma co tu oglądać.

Znacznie lepsza oferta pojawiła się w neoBANKu. Tutaj po cichu pojawiła się lokata, która kwalifikuje się do omówienia. Mamy oto bowiem stawkę na 2,50% oczywiście bez ograniczeń i z dodatkowym ale łatwym warunkiem nowych środków.

Taka stawka była dobra kilka miesięcy temu
O dziwo o tej lokacie bank jakoś nie informuje swoich klientów smsem. O kiepskiej ofercie z 2,10% dostałem informację na komórkę, a o najnowszej, znacznie lepszej telefon milczy jak zaklęty. O ofercie dowiedziałem się jak zwykle z komentarzy, bo nie odwiedzam jakoś chętnie strony poznańskiego banku.

Na dobrą sprawę i tak nic by to nie zmieniło. Stawka minimalna czyli właśnie 2,50% była rarytasem w połowie tego roku, gdy takich stawek było jak na lekarstwo. neo jakoś próbuje dobić się do czołówki, ale robi to od początku tego roku nieco za późno, skoro dokładnie takie same stawki są u konkurencji.


2,50% mamy w Millennium, a przy takiej samej stawce konto zawsze będzie lepsze od lokaty. Tym bardziej, że nowi klienci, którzy nie mieli tu konta po 1 kwietnia 2015, mogą tutaj dodatkowo całkowicie bezproblemowo zdobyć 150 zł do allegro.

Tutaj założysz konto w Millennium z premią na start 150 zł do Allegro

Nowi w neo też mogą liczyć na więcej. energoLokata dziś daje 2,70% i jest to wabik praktycznie bez limitu, bo sięga niemalże kwoty gwarantowanej przez BFG. Niby fajnie, ale też jakoś w tle banku komercyjnego.


Dokładnie tyle bowiem daje Getin i to też na koncie oszczędnościowym o czym pisałem niedawno przy okazji omawiania nowego konta. I tutaj też nie ma zamrażania gotówki do samego końca pod karą utraty odsetek. Konto pozwala bowiem na to raz w miesiącu za darmo mieć prawo dostępu do gotówki bez utraty odsetek. 

Tutaj założysz konto Proste Zasady z KO na 2,70% oraz lokatą na 3%
Link tylko do konta oszczędnościowego na 2,70%

neo więc coś zasypia ostatnio i tylko depcze po piętach najlepszym bankom, ale ich nie przebija. Czekamy na ruch niebieskich, moja pierwsza lokata z serii lokaty w IB kończy się już w czwartek, kolejna w sobotę. O dziwo info o tym dostałem na... maila:)
13 komentarzy:

 1. ... trochę mało. Dadzą > 2,8% to się pomyśli.
  Ja mam już gotowe 2 KO w GB do stopniowej ewakuacji środków z kończących się wkrótce lokat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa nowość w Idea bank - bank informuje w wiadomości mailowej o końcu lokaty z prośbą o przedłużenie:)
  Nie chodzi o wiadomość wewnątrz banku, ale na naszego prywatnego maila.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też w dniu dzisiejszym otrzymałem takiego e-maila od Idea Bank. Pokaźna lokata z oprocentowaniem 2,85%, kończy mi się 27.10.2017 r. A IB obniża oprocentowanie? Jeśli, nie dadzą tak jak napisał powyżej Arek, środki odpłyną do Getin Bank na KO 2,70%.

   Usuń
  2. IB to niech szykuje cos ciekawego, bo koncza sie 1-m na 2.85% juz niedlugo. W przypadku braku oferty powyzej 2,6% srodki odplyna.

   Usuń
  3. Aby utrzymać realną wartość środków, oprocentowanie musi być nie niższe, jak 2,716% (2,72%).

   Usuń
 3. W IB Lokata Skarbonka Plus na 1 m-ąc było 2,65%, a teraz tylko 2,10%. Lokata noworoczna 2,35%, a inflacja rdr we wrześniu 2,20%. Szkoda słów. Ja przesiadam się na 4 m-ce na KO do Getin Bank.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie straszcie Idei, że przerzucicie kasę do Getina, bo te same spodnie tylko inna kieszeń, i im o to chodzi. Idea ma nadpłynność, a Getin pilnie potrzebuje dofinansowania, bo obligi trza wykupić, a akcje lecą na łeb. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie dziala to tak prosto i tylko czesc trafi do Getina. Poza tym nie kazdy chce otwierac konto i drugie KO (oferta na 4-m). Getin nie oferuje identycznego produktu, czyli lokaty, stad czesc pojdzie do innych bankow.

   Usuń
  2. Piszesz "nie każdy chce otwierać konto i drugie KO (oferta na 4 m-ce)". O jakim drugim KO piszesz, jeśli już ktoś ma otworzone wcześniej KO, nie musi otwierać drugiego.

   Usuń
 5. Zrobiłem przed momentem test lokaty w IB. Wszystkie środki jakie miałem na ror wpakowałem na lokatę Cloud i... operacja się udała.
  Jakim cudem system to przepuszcza, skoro jest wymagane 10% środków na ror. Czy w takim przypadku bank oferuje ror na minusie? I pobiera za to opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Poczyyaj Regulamin lokaty. Po pewnym czasie pojawi sie poprawne, nizsze oprocentowanie gdyz nie spelnisz warunku

   Usuń
  2. W sumie to logiczne. Lokatę od razu zerwałem, wiec nawet nie zdążyłem zobaczyć niższego oprocentowania. Ale jak widać jak ktoś tego nie doczyta, to się zaskoczy niskim zyskiem w dniu zapadalności.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...