wtorek, 24 października 2017

2,75% na lokatach w Idea bank czyli ekspresowa riposta niebieskich


No i zrobił nam się fajny początek tygodnia. Po wczorajszym 2,50% w neo, które można z powodzeniem nazwać kiepskim, dziś rano mieliśmy odpowiedź z Nest banku z lepszym 2,70% w licznych wariantach o czym wyjątkowo pisałem dziś na PP3.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź naszego faworyta czyli Idea bank. Już po południu tego samego dnia niebiescy zaoferowali jeszcze więcej bo 2,75% i to na krótsze okresy. Bo Nest zdecydowanie przesadza z długoterminówkami.
Na chwilę obecną mamy do wyboru dwie opcje na 1 miesiąc i na 3 miesiące. Tym razem nie ma różnicy który wariant wybierzemy i tak stawka będzie taka sama. Do tej pory zwykle bank dawał nam różne stawki i nie było reguły na której mieliśmy więcej.

Oczywiście nie ma limitów i można tutaj lokować ile dusza zapragnie, chociaż i tak limitem zawsze jest gwarancja BFG. Bank pozwala na więcej ale to już każdy z nas podejmuje ryzyko. 

Jest tutaj jedynie jeden minus. Oferta jest dedykowana tylko dla posiadaczy konta w Idea bank, a nie każdy w Was jest do tego przekonana. Warto jednak przypomnieć, że w poprzednim miesiącu niebiescy na sam koniec dali także ofertę dla każdego i to w jeszcze wyższej stawce:)

Przyznam, że wczoraj ewakuowałem dużą część środków poza Idea bank. Jak widać oferty neo i Nesta tylko powiększyły odpływ kapitału skoro już dziś mamy lepszą ofertę. Już dziś bo zapadalność lokat zaczyna się dopiero od czwartku.


Przypomnę dla nowych klientów Idea bank, a jak widzę zdarzają się tacy, że ci co nie mieli do tej pory żadnej styczności z bankiem mają nie lada gratkę bo nie tylko mają szansę na lokatę na 4% ale dodatkowo bonus na 200 zł do fly.pl

Tutaj założysz lokatę na 4% z bonusem na 200 zł do fly.pl

Powyższa gratka dla nowych posiada 3 warianty omówione szczegółowo w dedykowanym artykule. Najlepiej jednak skorzystać z wariantu nr 1 z 4% a nadwyżki ulokować na skarbonce. Wymaga to jednak założenia dodatkowo konta.

Ciekaw jestem czy powtórzy się sytuacja z poprzedniego miesiąca. W każdym razie z 2,75% nie skorzystam. 

25 komentarzy:

 1. "You might also like: Powrót lokaty na 5,00% w Deutsche bank dla każdego"
  Może by tak wyciąć ten blok z linkami sprzed dwóch lat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dynamiczny gadżet, który stara się dopasować podibne tresci do aktualnego artykułu. U mnie pokazuje to co powinien czyli 3 podobne artykuły.
   Dla mnie to często zbawienie bo ulatwia znalezienie potrzebnego wpisu bez korzystania z wyszukiwarki blogowej.

   Usuń
  2. U mnie cały czas pokazuje wpisy dawno nieaktualne, które prawie na pewno nikomu do niczego się nie przydadzą. A chyba przyznasz, że moje doświadczenia są bez porównania bardziej reprezentatywne niż Twoje.

   Usuń
  3. Są dwa powody dla których ów widget był wstawiony niemal na początku istnienia bloga i oba są równie ważne: pierwszy to znaczące ułatwienie pracy blogerskiej, drugi to statystyki jakie dostaję od google. A te mówią wprost, ludzie używają tego widgetu i to dość często.

   Usuń
  4. Na marginesie przypomnę, że na blogu masz dwie opcje dotyczące poprzednich wpisów. O jednej napisałeś sam, druga może Cię bardziej zainteresować pokazuje bowiem najpopularniejsze wpisy w ciągu ostatniego miesiąca w sekcji 'Popularne posty'.
   Znajdziesz ją w lewej kolumnie nad sekcją 'Archiwum bloga', te artykuły są raczej na pewno aktualne:)

   Usuń
 2. No i fajnie szkoda tylko że system dziś strasznie muli....

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety za 2,75% już mnie nie kupią. zamieszanie z zamykaniem, otwieraniem, pilnowanie by nie było końca depozytu w weekend. 2,7% w getin jest ok. Mimo, że ta sama grupa ale konto oszczędnościowe wygodniejsze i bardziej elastyczne... Przy maksymalnej kwocie BFG to co prawda 135 pln na miesiąc różnicy ale kto wykorzystuje limity jak jest możliwość dywersyfikacji?

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ciekaw jestem czy powtórzy się sytuacja z poprzedniego miesiąca. W każdym razie z 2,75% nie skorzystam." Ja też nie. Czekam na coś więcej i dla wszystkich... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam lokatę na 2,85%, kończy się 27.10.2017r. oczekuję na podobny lub wyższy procent.

   Usuń
 5. Dla posiadaczy starego systemu IB, mimo posiadania konta nie ma tej lokaty, wiec niestety za niedlugo pozegnaja sie z moja kasa.

  OdpowiedzUsuń
 6. 2,9% w neo ale tylko dla nowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nowy to dla nich tradycyjnie ktoś kto nigdy w życiu nie miał żadnego produktu w tym banku? W sumie to taki jednorazowy bank widocznie. Raz w życiu lokata w promocji i można o nim zapomnieć najwyraźniej. Także ja podaruję sobie dalsze usługi

   Usuń
  2. Niestety masz rację. Korzystałem z lokat neo na maxa w 2011 i choć minęło już 6 lat od tamtego czasu nigdy nie udało mi się wrócić...

   Usuń
  3. Szkoda... 2.9% trudno bedzie komukolwiek przebić. Duże banki aż tyle nie dadzą

   Usuń
  4. DB daje nadal 3%

   Usuń
 7. NeoBank od srody tez podwyzsza % dla nowych klientow do 2,9.
  A dla obecnych doklada jeszcze lokate na 12ms na 2,5%, czyli tak jak dla tej na 6ms.
  Kto nastepny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pora na AliorBank

   Usuń
  2. Kto nastepny?------- PKO, bo ich klientela to gatunek wymierający :)

   Usuń
 8. Do Autora Bloga pytanie o KO w Getin Bank. W I edycji było 2,5% na nowe środki do 100k PLN. W II edycji od 01.10.2017 jest 2,7% na nowe środki do 200k PLN. Mam przykładowo 60k PLN na KO objęte 2,5%. Czy jak dopłacę teraz drugie 60k PLN, to nowe środki w kwocie 60k PLN będą na 2,7%? Proszę o wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno w nowej edycji nowe środki są liczone względem 28 września 2017.

   Pytanie jest ciekawe i być może ktoś z czytelników, kto posiada tu konto dłużej udzieli prawidłowej odpowiedzi. Ja w Getin od dziś jestem nowym klientem.

   Punkt IV.4 regulaminu mówi, że z nowej promocji nie może skorzystać osoba z I edycji, której promocja skończy się w terminie: 1.10 - 15.11.2017
   Mieścisz się w tym zakresie?

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Nowe środki dla I edycji wpłaciłem dnia 2017-09-15 i są objęte 2,5% aż do 2018-01-15. Jak teraz dopłacę nowe środki do będzie 2,5% do 100k, czy od razu wpada na 2,7% do 200k. Zagwozdka. Na infolinii nie uzyskałem wiarygodnej odpowiedzi. Dlatego pytam.

   Usuń
 9. A oferta BGZ Optima? dziś przebili - bezkarna 3,5pc i bezkompromisowa 2,7pc. To jest riposta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak, i nie. W kontekście lokat w ogólności na pewno tak, w kontekście trójcy neo-IB-Nest na pewno nie.

   Usuń
 10. A mnie zastanawia ile od jutra Optima zaoferuje na swoim KO? Bo ich obecne 2,2% jest aktualnie śmieszne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powoli zapominam, że takowe konto istnieje;) Odkąd odpadli z pojedynku z Millennium przestałem się z nimi liczyć. 2,50% to absolutne minimum, a wątpię czy posuną się do takiej podwyżki. Wszak bezkompromisowa tylko o 0,2pp w górę...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...