piątek, 13 października 2017

Czy warto założyć lokatę internetową na 2,50% w Alior banku


A to ci niespodzianka - Alior bank zaoferował lokatę, która zasługuje na omówienie. Takie rzeczy zdarzają się baaaardzo rzadko, bo też bogaty melonik nie należy do banków, które zainteresowane są zbieraniem depotów na lepszych warunkach.

A jednak mamy tutaj lokatę na 2,50% co jest rzadkością na rynku. I to nie jakiś wabiczek z limitem ustawionym na stosunkowo niską kwotę. Można tu pakować całkiem niezłą kasę do limitu podobnego jaki od niedawna mamy w Getin.

Limit lokaty to 200.000 zł
Parametry lokaty na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem w porządku:
Oprocentowanie: 2,50%
Termin: 90 lub 186 dni
Ilość lokat: dowolna
Limit kwotowy: 200.000 zł
Ograniczenie: nowy klient

Jak widzimy fajną lokatę psuje jedno ale. Jest nim zastrzeżenie, że lokata jest przeznaczona tylko dla nowych klientów, pytanie jednak kluczowe to jakiego rodzaju ma to być nowy klient. Pierwsza wersja brzmiała następująco:

na dzień wnioskowania o założenie lokaty nie posiadali aktywnej umowy
Zadałem pytanie, czy posiadacz konta maklerskiego, który nie posiada konta osobistego ani kart może skorzystać z oferty. Spodziewałem się odpowiedzi odmownej, bo konto maklerskie to też produkt bankowy.


We wniosku o lokatę wybieramy jeden z dwóch terminów
Odpowiedź była mocno rozczarowująca. Nie tylko posiadacze kont maklerskich nie mogą skorzystać z oferty, bank oświadczył iż w notce zacytowanej wyżej jest błąd i definicja nowego klienta będzie zmieniona na: taki który nigdy nie miał jakiegokolwiek produktu w banku.

Tutaj założysz lokatę na 2,50% w Alior bank wariancie na 3 lub 6 miesięcy

A więc w dalszym ciągu Alior zatwardziale nie pozwala swoim byłym klientom korzystać z lepszych ofert. A więc na pytanie zawarte w tytule artykułu odpowiedź jest prosta - być może warto jeśli jest się nowym klientem i ma się kupę kasy którą nie wiadomo gdzie rozlokować.


Przypominajka - wyzeruj swoje saldo w Millennium
A jest w czym wybierać. Już wiadomo, że w piątej edycji konta Profit w Millennium dalej będziemy mieć 2,50%. Warto więc się ewakuować dziś i zerować swoje saldo by od poniedziałku zapewnić nowe środki w tym banku. Kto zaś nie jest jeszcze klientem tego banku i nie posiadał tutaj konta od 1 kwietnia 2015 może bezproblemowo zgarnąć 150 zł do allegro.

Link do  rejestracji w Money Manii pozwalający zgarnąć 150 zł do allegro

Powyższą akcję omówiłem szczegółowo w osobnym artykule na początku miesiąca. Ale i tak jeszcze lepsza oferta jest w Getin bank, gdzie nie tylko można liczyć na 2,70% i to także na koncie oszczędnościowym, a więc nie musimy zamrażać środków jak w przypadku Alioru. A kwota dopuszczalna jest identyczna jak w Aliorze, a więc 200.000 zł

Ror dla KO z 2,70% jest ok:)

Konto oszczędnościowe w Getin może wywoływać pewna obawy, bowiem każde KO wymaga posiadania ror w danym banku. Na szczęście od października Getin wprowadził nowe konto Proste Zasady, które niebawem omówię szczegółowo na blogu tutaj zaś mogę zapowiedzieć, że jest całkiem ok. 

Tutaj założysz konto Proste Zasady wraz z KO na 2,70% w Getin

Getin na szczęście nie poszedł drogą WBK czy tytułowego Aliora kusząc kontem układanką, która koniec końców tworzy niezbyt ciekawe alternatywy. Zieloni zrobili to Prosto wymagając tylko jednej transakcji kartą niczym w Millennium. Podsumowując pojedynek Getin - Alior zdecydowanie wygrywa ten pierwszy.

16 komentarzy:

 1. TomTom p co Ci chodziło z poniższym komentarzem?
  "TomTom12 października 2017 11:41
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-przedstawi-nowa-strategie-7548878.html
  Bardziej jak sam artykuł zaciekawiły mnie komentarze pod nim ;) Ciekaw jestem czy to prawda??" Są pod nim tylko 2 komentarze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardziej chodziło mi o ten jeden komentarz - co do zamknięcia tych oddziałów, takich kolejek do kas i co do "wybiórczości" przyjazdu mobilnego wpłatomatu. Pytałem czy jest to prawda? I czy ktoś z Was może to jeszcze potwierdzić - bo wydaje się aż niemożliwe.

   Usuń
  2. Mam znajomego, ktory nagminnie korzysta z mobilnego wplatomatu i zapewniam Was, ze nie wplaca wielkich kwot, a wrecz malutkie rzedu 100zl - nigdy nie odmowiono przyjazdu, nawet gdy przekladal zaplanowany przyjazd.

   Usuń
  3. Właśnie o to chodziło. Wydawało mi się to nierealne - żeby tym się kierowali.

   Usuń
 2. Nie wiem za co karani są byli klienci, ale niech im będzie. I tak bym nie skorzystał. Miałem kiedyś konto w kantorze Aliora i z tym bankiem szybko się pożegnałem. Natomiast Getin zgodnie z zapowiedziami robi kampanię promocyjną. Od wczoraj mam już 3 sms z ofertą otwarcia konta oszczędnosciowego (które przecież posiadam) i konta ror - również posiadam. Wynika z tego że chyba ślą te sms do każdego kto nawinie się pod rękę. I tak Alior nie przebije oferty getinu na 2.7% na koncie więc ta oferta lokaty to byłaby fajna jakieś pół roku temu gdy normą było 2.3% na takiej lokacie a nie tera

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy obecnej inflacji 2,20% rdr za wrzesień, nawet oprocentowanie 2,70% na KO w Getin Bank, daje stratę wartości pieniądza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem dziś kolejny sms. Tym razem z neogangu - Kliencie. Skorzystaj z okazji i ulokuj pienądze na korzystnej lokacie -2.1% w skali roku :-). jakiś wysyp takich informacji dziś. PRzez cały rok nic nie dostawałem a od 2 dni 4 czy 5 sms z banku. O mailach od developerów z ofertami mieszkań nie wspominam bo to mam w skrzynce co kilka godzin. Czyżby zbliżał się szczyt banki nieruchomościowej?

   Usuń
 4. To kara za bycie klientem AliroBanku wyższej kultury bankowości z którą nie ma nic wspólnego, czas zamknąć u nich konto bo to nie ma najmniejszego sensu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobraź sobie, że ja tu zamknąłem konto już w 2012, a i tak jestem wykluczony za posiadanie konta maklerskiego.
   Prędko go zresztą nie zamknę, więc będę też wykluczony z wszelkich przyszłych potencjalnych promocji...

   Usuń
 5. Polcan:
  Zapis na stronie reklamowej zawsze może wprowadzać w blad. Najwazniejsze sa zapisy w Umowie, Regulaminie, Tabeli oprocentowania - w takiej wlasnie kolejności.
  W Tabeli oprocentowania czytamy natomiast:

  1Do zawarcia lokaty uprawnieni są nowi klienci tj. klient, którzy na dzień otwarcia rachunku lokaty nie posiada założonej w Banku Kartoteki
  Klienta

  Mamy zatem pewność, ze nie można mieć nawet samego dostępu do bankowosci internetowej AliorBanku. Sam brak posiadania jakiegokolwiek produktu nie pozwala jeszcze na zalozenie tej lokaty.

  Można isc dalej w interpretacji: Gdy zamkniesz wszystki produkty i dostępy czyli pożegnasz się z bankiem, to Twoja kartoteka nadal tam jest pomimo iż nie jesteś już klientem banku. W takiej sytuacji na podstawie wyżej cytowanego zapisu bank tez może odmowic zalozenia tej lokaty - gdyż kartoteka nadal istnieje, jedynie z zaznaczeniem, ze nie jesteś już z bankiem związany...
  Ktos nawet kiedyś pisal, ze po kilku latach ponownie zalozyl konto w jakimstam banku z którym wcześniej zerwal wszelkie relacje i... otrzymal ten sam numer konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobre i niestety smutne podsumowanie tematu...

   Usuń
  2. To, ze inne banki sa po prostu glupie nie nalezy winic Aliora. Nalezy sie raczej zapytac inne banki, co one maja z klientow zbierajacych promocje i powracajacych za okreslony czas po nowe bonusy, dla nas dobrze ale niekoniecznie dla banku.

   Usuń
  3. Anonimowy@13 października 2017 16:14:
   A Ty co? Z Aliora jestes?
   Czy jakos samozwanczy obronca "biednych" bankow?

   Usuń
  4. Nie mam nic wspolnego z bankami, sam z czesci promocji korzystam. Nie rozumiem zdziwienia faktem, ze niektore banki nie daja zadnych promocji. Alior jest kontrolowany przez SP, takie Pekao chyba wcale nie szasta promocjami. Fajnie, ze czesc bankow jest przyjazna dla wyjadaczy wisienek, ale nie mam pretensji do innych, ze nie daja sie stale rolowac przez lowcow promocji.

   Usuń
 6. Od wczoraj w Getinie lokata na nowe srodki, 4 mies 2,3%, maks. 200K

  OdpowiedzUsuń
 7. 12 października założyłem lokatę na 2.5% w oddziale Aliora. Wziąłem umowę, po przyjściu do domu i zalogowaniu się do www banku zobaczyłem ze zdziwieniem, ze mam nie zamknięte konto maklerskie. Konto główne i maklerskie zamykalem 2 lata wcześniej. Mam potwierdzenia. Czy w tej sytuacji będę miał oprocentowane nowe środki na 2.5% cóż standardowe 0.96?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...