czwartek, 19 października 2017

Koło ratunkowe dla odsiadkowiczów czyli 900 zł premii za jazdę na skróty do Citibank


Bez wątpienia hitem miesiąca oszczędzania jest konto Citi Priority w Citibanku, w którym można bardzo łatwo zgarnąć 700 zł. Kto przegapił omówienie oferty może zajrzeć do artykułu z ubiegłego tygodnia.

Solą w oku dobrych ofert są jednak ograniczenia co do adresatów promocji. W każdej opisywanej przeze mnie ofercie kluczowy jest zapis dotyczący definicji nowego klienta. Kto się nie łapie, po prosty wypada z gry i musi poczekać na zmianę definicji. Właśnie pojawiła się furtka dla odsiadkowiczów co jest swoistym precedensem.

Jak skorzystać z tej promocji jeśli zamknęło się kartę w 2015?

Bardzo nietypowo jest przypadku świetnej promocji z Citi Priority. W nowej promocji skrócono co prawda odsiadkę i można wrócić jeśli nie miało się konta po 31 października 2016 czyli nieco mniej niż rok. Jednak aby korzystać w pełni z konta i wybrać drugi lepszy wariant trzeba posiadać kartę kredytową.

Tutaj otworzysz konto Citi Priority z łatwą premią 700 zł 

O karty kredytowe w Citi nietrudno, bowiem tutaj można dodatkowo zgarnąć do 400 zł Biedronki czy Douglasa lub pokusić się o smartfon LG K4 wart prawie 500 zł. Każda z opcji wymaga tylko... kilka płatności kartą. Jest jednak jeden szkopuł dotyczący odsiadki: nie można mieć karty po 1 stycznia 2015, a to już blisko... 3 lata.
Kto spełnia oba warunki karencji (odsiadki) dla konta oraz karty ten zgarnie łatwo 1100 zł, a nawet więcej. Kto jednak zamknął kartę kredytową w 2015 roku nic nie wskóra. Chyba że wybierze pierwszy mniej wygodny wariant Citi Priority z trzymaniem salda na 30.000 zł.

Informację o możliwości obejścia terminu dostałem telefonicznie od jednego z czytelników bloga. W słuchawce usłyszałem:
Polcan zamknąłem kurcze kartę kredytową w 2015 więc nie mogę otworzyć nowej i zgarnąć 700 zł z Citi Priority, jest jednak nowa opcja z kołem ratunkowym. Opisz to na blogu, bo akcja jest ważna tylko do poniedziałku.

Oferta dla tych co mają odsiadkę a zamknęli kartę w 2015

Koło ratunkowe faktycznie jest i dotyczy bardzo krótko trwającej akcji z 200 zł do RTV Euro AGD. Zresztą nazwa akcji jest bardzo wymowna: Szalony tydzień, bo tylko tyle trwa przyznawanie vouchera do popularnego sklepu ze sprzętem elektronicznym.

Koło ratunkowe dla chętnych na 200 zł za kartę i 700 zł za konto

Jak wspomniałem wyżej jest to bardzo ekspresowa oferta i potrwa tylko do 23 października 2017. Jej zaletą jest fakt, że mamy tutaj inną definicję nowego klienta jaką chcemy: to taki co nie miał karty po 1 stycznia 2016, a więc amnestią zostają objęci wszyscy ci, co zamknęli kartę w 2015:)

Czy to jest tak dobra oferta jak wspomniane 3 na początku artykułu? Tu już nie jest tak różowo. Nie wystarczy 5 płatności. Bank wymaga by:
  • zalogować się do bankowości
  • zrobić zakupy na 100 zł
Pierwszy punkt jest lepszy, bo za banalne logowanie dostaniemy nawet 3000 punktów PAYBACK ekstra na powitanie. W drugim punkcie zaś musimy wydać stówkę, ale w zamian można liczyć na... dwa razy więcej:)


Nie jest więc tak źle, wszak docelowo chodzi o konto Citi Priority. A dodatkowo można zbierać punkty według powyższego schematu: 1 punkt za każde 2 zł wydane na stacjach BP oraz 1 punkt za każde 5 zł wydane w dowolnym sklepie.

Standardowo płatna, ale tutaj za darmo
Karta kredytowa to nie darmowa Citi Simplicity jak w przypadku trzech rarytasów. Tutaj bank premiuje kartę BP Payback Gold, a ta kosztuje 18 zł na miesiąc. Ale uwaga: na szczęście w ofercie internetowej mamy zapis: 0 zł za wszystkie lata użytkowania karty. Więc wszystko jest ok.

Świetne posunięcie Citi. Do niedawna szedł ramię w ramię w promocjach z Paribasem, ale od października bije go na głowę:)

Regulamin promocji 200 zł do RTV Euro AGD za kartę Citi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...